Potrącenie – pieszy bez „odblasków” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie – pieszy bez „odblasków”

Data publikacji 18.03.2015

Pieszy stojący na jezdni został potrącony przez jadący drogą nr 61 samochód. Mężczyzna, znajdując się nocą na drodze poza terenem zabudowanym nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku odniesionych obrażeń trafił do szpitala. Mundurowi wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 21:00. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący pojazdem chrysler jechał drogą krajową nr 61 w kierunku Łomży i będąc na odcinku pomiędzy miejscowościami Budy Czarnockie i Marianów – uderzył w stojącego na jezdni pieszego. Mężczyzna, po zmroku, poza obszarem zabudowanym, nie miał żadnych elementów odblaskowych. Z obrażeniami ciała, nieprzytomny został przewieziony do szpitala. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Pieszy nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów ani przedmiotów, które mogłyby pozwolić na jego identyfikację, dlatego też policjanci poszukują osób, które mogą potwierdzić tożsamość mężczyzny - osoby posiadające informację na ten temat prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży pod nr telefonu /86/ 474 12 12, bądź pod numerami 997 lub 112.

Policjanci przypominają: noszenie elementów odblaskowych jest obowiązkiem pieszych poruszających się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Odblaski powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu, tak aby pieszy był widoczny z daleka i mógł bezpiecznie poruszać się po drodze.