Niebezpieczne prace w gospodarstwie – apelujemy o ostrożność - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne prace w gospodarstwie – apelujemy o ostrożność

Data publikacji 13.03.2015

Rolnik z gminy Śniadowo chciał sprawdzić czy jego ciągnik nie uległ awarii. Powiedział żonie, aby wsiadła za kierownicę i powoli jechała do tyłu, a on miał obserwować czy nie ma usterki. Ta diagnostyka skończyła się nieszczęśliwie – ciągnik potrącił mężczyznę, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz łomżyńscy policjanci ustalają szczegóły tego wypadku.

Wczoraj po południu, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na terenie jednej z posesji w gminie Śniadowo. Jak wynikało z zawiadomienia 30-letnia kobieta kierująca traktorem cofając potrąciła stojącego za ciągnikiem mężczyznę. Na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że do wypadku doszło podczas sprawdzania stanu technicznego pojazdu. 32-latek powiedział żonie, aby wsiadła za kierownicę i cofała, a on miał obserwować i nasłuchiwać czy nie ma usterki. Chwila nieuwagi wystarczyła, aby mężczyzna wpadł pod jadący do tyłu ciągnik. 32-letni rolnik z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Szczegóły tego zdarzenia ustalają teraz łomżyńscy policjanci.

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas wykonywania prac polowych. Apelujemy o zachowanie szczególnej uwagi, zwłaszcza przy obsłudze maszyn. Pamiętajmy również o dzieciach, które mimo wielokrotnych zakazów i przestróg pomagają przy pracach polowych, jak też często pozostawiane są bez opieki osób dorosłych. Osoby poszkodowane w takich wypadkach często odnoszą poważne obrażenia niekiedy skutkujące trwałym kalectwem. Niestety, część wypadków w rolnictwie kończy się śmiercią!