Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

TURNIEJ SIATKÓWKI DRUŻYN MIESZANYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH „Wiosna na sportowo 2015” powita pierwszy dzień wiosny! - Zapraszamy do wspólnej zabawy

Data publikacji 13.03.2015

Komenda Miejska Policji w Łomży wraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży wzorem lat ubiegłych zorganizuje w dniu 20.03.2015 r na Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich –TURNIEJ SIATKÓWKI DRUŻYN MIESZANYCH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH „Wiosna na sportowo 2015” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża oraz Starosty Łomżyńskiego. Turniej współorganizowany jest przez Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży, Szkołę Podstawową nr 9 w Łomży oraz Grupę Ratowniczą "Nadzieja" i skierowany jest do uczniów łomżyńskich szkół gimnazjalnych.Partnerami imprezy Urząd Miejski w Łomży, Starostwo Powiatowe w Łomży, Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży,Szkoła Podstawowa nr 9 w Łomży oraz Grupa Ratownicza Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 10:00. Natomiast w godzinach 8:00 – 10:00, odbędą się zawody sprawnościowe dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 9. 

Mając na uwadze doświadczenia z lat poprzednich, a także analizy zagrożeń związanych ze świętowaniem przez dzieci i młodzież szkolną pierwszego dnia wiosny w formie tzw. „Dnia Wagarowicza", należy spodziewać się nasilenia zagrożeń związanych z demoralizacją osób małoletnich. Organizowany turniej będzie doskonałą okazją do ukształtowania wśród młodzieży nawyków, właściwego i zgodnego z prawem zachowania. W trakcie zawodów będą propagowane pozytywne postawy rywalizacji oraz kibicowania. Podczas trwania turnieju zaplanowano szereg atrakcji dla publiczności. W przerwach pomiędzy meczami odbędą się konkursy sportowe oraz quizy z wiedzy o bezpieczeństwie. Ponadto między rozgrywanymi meczami młodzież będzie mogła wziąć czynny udział w mini warsztatach zorganizowanych przez Łomżyński Klub Karate czy Łomżyński Klub Boksu „Tiger”. Młodzież będzie mogła też, sprawdzić swoje umiejętności taneczne z członkami Klubu BKStep Studio Tańca w Łomży. Uczniowie, którzy przyjdą kibicować swoim kolegom będą mogli wysłuchać porad pracowników Sanepidu o zdrowych zasadach żywienia, a także skorzystać z porad studentek Instytutu Medycznego z Wydziału Kosmetologii PWSIiP w Łomży na temat wizażu. Wspólnie z Grupą Ratowniczą Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, będzie można  zgłębić tajniki ratownictwa medycznego. Swoje umiejętności zaprezentują także młodzi piłkarze z PG 8 trenujący na co dzień pod kierunkiem Artura Nadolnego.


 
                  
Regulamin turnieju oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji:

www.mosir.lomza.pl

Dodatkowych informacji można uzyskać u organizatorów pod numerami tel.:

(86) 474 13 25 – KMP Łomża,

(86) 215 06 05 – MOSiR Łomża. 

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!