KOBIETY Z ŁOMŻYŃSKIEJ POLICJI - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KOBIETY Z ŁOMŻYŃSKIEJ POLICJI

Data publikacji 08.03.2015

W dzisiejszych czasach widok policjantki zatrzymującej pojazd do kontroli drogowej, patrolującej ulice, staje się powszechną normą. Coraz więcej kobiet ubiera policyjny mundur i ślubuje stać na straży prawa. W tym roku mija równo 90 lat od powołania w naszym kraju Policji Kobiecej. Dlatego też to tak szczególny czas dla kobiet w mundurze. Z Okazji Dnia Kobiet prezentujemy sylwetki naszych koleżanek , tych w mundurze i tych w cywilu.

W łomżyńskiej jednostce obecnie służą 33 policjantki. W porównaniu do liczby mężczyzn w mundurach, których w KMP Łomża jest 167, to wciąż niewiele, zaledwie 20% ogółu funkcjonariuszy. Jednakże z każdym rokiem policjantek przybywa. Pracują w różnych służbach -  kryminalnej, ruchu drogowego, logistycznej, w prewencji. Biorą udział w konwojach, świetnie sobie radzą na etatach dzielnicowych i jako specjaliści do spraw nieletnich. Policja to doskonałe miejsce dla kobiet, zwłaszcza tych, dla których ta praca jest pasją. Policjantki codziennie spotykają się z problemami różnych ludzi. Pomagają ofiarom przemocy, interweniują wobec chuliganów, ścigają przestępców. Z jednej strony muszą być silne psychicznie i stanowcze, z drugiej - wrażliwe na ludzką krzywdę. O tym, że kobiety łagodzą obyczaje, nie trzeba nikogo przekonywać. Ta cecha przydaje się podczas interwencji, w trakcie których panie w mundurach muszą być przygotowane na każdy atak. Służą jak najlepiej potrafią, bo zdają sobie doskonale sprawę, że tylko ciężką pracą mogą zasłużyć sobie na szacunek i uznanie. Nie ma żadnej taryfy ulgowej. Codzienną służbę doskonale godzą z rolą żony i matki. Chociaż codzienna realizacja zadań w policyjnym mundurze łączy się nierozerwalnie z niebezpieczeństwem, które niesie tak naprawdę każda interwencja, dla wielu z pań zawód policjanta jest spełnieniem marzeń.

Kobiety w łomżyńskiej jednostce to nie tylko policjantki, ale również pracownice cywilne. Spośród całego grona logistycznego zatrudnionego w komendzie panie zajmują ponad 39 stanowisk. To one dbają o właściwy obieg dokumentacji, zajmują się kwestiami finansowymi i kadrowymi. Choć nie widujemy ich na zewnątrz, to bez ich pracy właściwe funkcjonowanie komendy nie byłoby możliwe... 

 

Ładowanie odtwarzacza...