Działania łomżyńskiej drogówki - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania łomżyńskiej drogówki

Pięciu pijanych kierowców znalazło się wśród ponad tysiąca skontrolowanych w ramach działań łomżyńskich policjantów pod nazwą „Trzeźwa Gmina” i „Trzeźwy poranek”. Rekordowy wynik to ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani kierowcy, stracili swoje uprawnienia, a teraz za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze będą odpowiadać przed sądem. W trakcie kontroli mundurowi wręczali zapachowe zawieszki z hasłem „Piłeś. Nie jedź”.

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego policjanci w ramach działań „Trzeźwa Gmina” przebadali ponad 700 kierujących. Wśród skontrolowanych znalazło się pięciu mężczyzn, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się jadący hondą 54–latek. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż również 58–latkowi kierującego kia, który miał ponad 1,6 promila alkoholu. Na drogę wyjechali także kierowcy forda mondeo i volkswagena golfa, u których alkomat wykazał prawie 0,22 promila. Mundurowi udaremnili też dalszą podróż 59–latkowi, który jechał rowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Dzisiaj w godzinach porannych mundurowi przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Podczas dwugodzinnej akcji przebadali trzeźwość ponad 300 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi. Tego typu działania prowadzone przez łomżyńskich policjantów mają na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego podczas podróży. Mundurowi przede wszystkim sprawdzali stan trzeźwości kierowców, ale też, czy podróżujący mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy właściwe przewożone są dzieci. Po zakończonej kontroli policjanci wręczali kierowcom zapachowe zawieszki na której zamieszone jest hasło: „PIŁEŚ. Nie jedź”. Do działań łomżyńskiej drogówki włączył się Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego z Łomży, który przekazał te zawieszki. Łomżyński WORD jest stałym partnerem policjantów w działaniach mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w tym także działań eliminujących nietrzeźwych kierujących.