„Bezpieczna droga” czyli powroty z ferii - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga” czyli powroty z ferii

Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego to główny celów działań prowadzonych przez policjantów łomżyńskiej drogówki. „Bezpieczna droga” to akcja skierowana w szczególności do osób, które wczoraj wracały po dwutygodniowym wypoczynku zimowym.

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci łomżyńskiej drogówki przeprowadzili kontrolę w ramach akcji „Bezpieczna droga”. Policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących oraz czy prawidłowo przewozimy dzieci i czy podczas jazdy korzystamy z pasów bezpieczeństwa. Głównie jednak działania te ukierunkowane były na kontrolę prędkości. Pomimo panujących, bardzo trudnych, warunków na drodze aż 32 osoby przekroczyły dozwoloną, na danym odcinku drogi, prędkość. Niestety nie obyło się bez wypadków drogowych. Kierująca peugeotem kobieta, najprawdopodobniej niedostosowana prędkości do warunków panujących na drodze i na łuki drogi zjechała na lewą część jezdni gdzie wjechała w prawidłowo jadącego volkswagena. Do zdarzenia, w którym ucierpiała kierująca peugeota, doszło w Siemieniu Nadrzecznym. 31 – latce zostało zatrzymane prawo jazdy, a sprawa swój finał będzie miała w sądzie.

Policjanci wystawili też dwa mandaty za brak pasów bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na pieszych, szczególnie tych którzy zapominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych. Niestety, pomimo apeli oraz powszechnego przekonania o zasadności używania przez pieszych elementów odblaskowych, policjanci łomżyńskiej „drogówki”, nadal spotykają osoby ignorujące ten ustawowy obowiązek. Fakt ujawnienia „niewidocznego” pieszego, niejednokrotnie kończy się wypisaniem mandatu karnego

Takie działania będą kontynuowane. Mundurowi w ten sposób przypominają o konieczności stosowania się, wszystkich uczestników ruchu drogowego, do obowiązujących przepisów.