Znalazła kartę kredytową, poszła na zakupy - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znalazła kartę kredytową, poszła na zakupy

Data publikacji 04.02.2015

Policjanci z Łomży zatrzymali 31-latkę, która znalazła kartę kredytową i postanowiła wykorzystać okazję robiąc zakupy za prawie 300 złotych. Za każdym razem kupowała towar za mniej niż 50 złotych, bo wtedy płatność nie wymagała akceptacji kodem PIN.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali 31–latkę, która przywłaszczyła znalezioną kartę bankomatową. Z ustaleń mundurowych wynika, że zgłaszająca kartę najprawdopodobniej zgubiła robiąc zakupy w jednym z obiektów handlowych na terenie Łomży. Kobieta, która kartę znalazła zamiast oddać ją do punktu obsługi klienta, banku bądź biura rzeczy znalezionych, postanowiła wykorzystać okazję i udała się na zakupy. 31–latka wydała prawie 300 złotych, kupując towar w różnych butikach, w każdym za mniej niż 50 złotych, aby uniknąć konieczności akceptacji transakcji kodem PIN. Zatrzymana, mieszkanka Warszawy, wczoraj usłyszała zarzut. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzuconego jej czynu i wyraziła wolę dobrowolnego poddania się karze. O jej dalszych losach zadecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi jej kara nawet do 5 lat  pozbawienia wolności.

Mundurowi apelują o ostrożność, a jeśli już zdarzy nam się zgubić kartę płatniczą lub gdy zostanie ona utracona w wyniku kradzieży, powinniśmy natychmiast skontaktować się z bankiem i poprosić o jej zablokowanie. Uniemożliwi to ewentualnemu złodziejowi dokonanie zakupów na nasz koszt.