Nieustąpienie pierwszeństwa – sześć osób trafiło do szpitala - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieustąpienie pierwszeństwa – sześć osób trafiło do szpitala

Data publikacji 02.02.2015

40-latek wyjeżdżając oplem na drogę krajową 61 prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu mercedesem. Ten, aby nie uderzyć w opla zjechał na lewy pas ruchu, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwnego kierunku audi. W wyniku wypadku sześć osób trafiło do szpitala. Teraz łomżyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Apelujemy o ostrożność na drodze.

W minioną sobotę po godzinie 15.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Łomżą a Miastkowem. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali policjanci. Tam wstępnie ustalili, że kierujący oplem 40-latek wyjeżdżając na dk 61 z bocznej drogi biegnącej od miejscowości Janowo nie ustąpił pierwszeństwa 40-latkowi jadącemu mercedesem sprinterem z przyczepą. Kierowca mercedesa, aby ominąć opla zjechał na lewą część jezdni, wpadł w poślizg i bokiem uderzył w nadjeżdżające z przeciwnego kierunku audi. W wyniku wypadku 19-letni kierujący audi i dwóch jego pasażerów, oraz kierowca i dwóch pasażerów mercedesa trafiło z obrażeniami do szpitala. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez ponad dwie godziny. Teraz łomżyńscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność: jako uczestnicy ruchu musimy bez przerwy, uważnie obserwować to co się dzieje na drodze i zawczasu starać się przewidywać skutki zachowań zarówno swoich jak i innych użytkowników dróg. Szczególną ostrożność należy zachować zwłaszcza teraz, kiedy warunki na drodze są trudne ze względu na szybko zmieniającą się pogodę i możliwość występowania oblodzeń oraz ograniczonej widoczności.Zachowaj ostrożność, a bezpiecznie dojedziesz do celu.