Potrącenie na przejściu dla pieszych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 23.01.2015

Na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia młodej kobiety. Piesza trafiła do szpitala, natomiast kierującej mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz łomżyńscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Wczoraj po godzinie 18.30 dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o potrąceniu pieszej na oznakowanym przejściu na skrzyżowaniu ulic Al. Legionów i Dworna. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 33-letnia kierująca seatem alhambra, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą po pasach 16 - latkę. W wyniku wypadku osoba piesza trafiła do szpitala. W związku ze zdarzeniem kierującej funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że była trzeźwa. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Mundurowi apelują także do wszystkich uczestników ruchu drogowego, o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy - nadmierna prędkość, nieuwaga, w połączeniu z ograniczoną widocznością jest najczęstszą przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych z udziałem pieszych.