Widzisz potrzebujących pomocy - dzwoń 112 - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Widzisz potrzebujących pomocy - dzwoń 112

Data publikacji 12.01.2015

Nie bądź obojętny – reaguj !

Okres jesienny, zwłaszcza gdy temperatury w nocy zbliżają się do zera stopni, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Łomżyńscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy. 

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków mundurowi zintensyfikują jesienno - zimowe działania skierowane do tych grup osób, które są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. W tym czasie odwiedzą miejsca, gdzie mogą przebywać takie osoby. W ramach codziennych patroli patrolować będą innymi pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i piwnice. Zainteresowaniem obejmą też szczególnie osoby mieszkające samotnie i niezaradne życiowo. Osobom bezdomnym policjanci wskażą miejsca noclegów oraz poinformują o innych formach pomocy, oferowanych przez instytucje pomocowe. 

Apelujemy już dziś do mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego o zwrócenie uwagi na to, czy w naszym sąsiedztwie nie przebywa osoba bezdomna, samotna, niezaradna życiowo - narażona na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że nasze zainteresowanie, reakcja na sytuację życiową drugiego człowieka i wskazanie instytucji pomocowej, może uratować mu życie.

 

Pliki do pobrania

  • 119 KB
  • 76.5 KB