Potrącenie pieszego na DK 61 - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie pieszego na DK 61

Data publikacji 04.01.2015

31-letni mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami nóg na skutek wypadku drogowego do którego doszło w miniony weekend na drodze 61. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do pieszych o używanie elementów odblaskowych!

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18.00 na drodze krajowej nr 61 pomiędzy Łomżą a Miastkowem. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 56-latek kierujący renault potrącił 31-letniego mężczyznę, który z bocznej drogi gruntowej wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Pieszy z poważnymi obrażeniami nóg został odwieziony do szpitala. Także w tym przypadku miejsce zdarzenia to obszar niezabudowany, gdzie po zmierzchu 31-latek poruszał się bez żadnych elementów odblaskowych. 56-letni kierujący był trzeźwy. Policja ustala teraz wszelkie szczegóły dotyczące tego wypadku.

Policjanci przypominają pieszym: noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązkiem wszystkich pieszych, chyba że poruszają się po chodniku. Odblaski powinny być umieszczone w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu.

Policjanci apelują: nie traktujmy powyższego artykułu Ustawy prawo o ruchu drogowym jedynie jako kolejnego przepisu, do którego należy się stosować. Opisane przypadki wyraźnie potwierdzają, że noszenie elementów odblaskowych w sytuacji ograniczonej widoczności na drodze ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych i może uratować nasze życie i zdrowie. Używanie odblasków pozwala kierującemu pojazdem dostrzec pieszego z dużej odległości i bezpiecznie go ominąć. Bądźmy widoczni na drodze, a nosząc odblaski - promujmy modę na bezpieczeństwo!

Więcej TUTAJ