Nie bądźmy obojętni! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni!

Data publikacji 02.01.2015

Każdego dnia policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży patrolujący ulice miasta sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne czy niezaradne życiowo zagrożone zamarznięciem. Zwłaszcza teraz, gdy temperatury w nocy są niskie, zainteresujmy się czy ktoś w naszym otoczeniu nie potrzebuje pomocy. Nie bądźmy obojętni, jeden telefon może uratować komuś życie.

Warunki atmosferyczne w okresie zimowym są bardzo trudne dla osób bezdomnych, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo czy uzależnionych od alkoholu. Dlatego łomżyńscy mundurowi, podczas codziennej służby patrolują miejsca przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem lub zamarznięciem, sprawdzają opuszczone budynki, ogródki działkowe, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i inne miejsca, w których mogą przebywać osoby będące w niebezpieczeństwie. Są one wówczas informowane o placówkach, do których mogą się zwrócić z prośbą o pomoc, a także gdzie mogą zjeść ciepły posiłek. Apelujemy o czujność i wrażliwość w stosunku do osób zagrożonych wychłodzeniem organizmu i potrzebujących pomocy o to, by nie pozostawać obojętnym wobec osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej, które zdane są tylko na siebie. Gdy widzimy człowieka, któremu grozi niebezpieczeństwo, reagujmy – wystarczy telefon pod numer alarmowy 112 lub 997 na pogotowie ratunkowe - 999, bądź też zadzwońmy pod bezpłatny całodobowy numer telefonu Centrum Kryzysowego Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku – 800 444 989. Jeden telefon może uratować ludzkie życie.

Więcej możesz przeczytać  TUTAJ - (wykaz placówek udzielających wsparcia, silny mróz – porady).

Pamiętajmy także, aby ogrzewając nasze mieszkania, różnego rodzaju pomieszczenia, czynności takie wykonywać ostrożnie i rozważnie, dbając przede wszystkim o własne bezpieczeństwo! Za każdym razem musimy zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie płyną z dogrzewania się różnego rodzaju piecykami, tak abyśmy uniknęli zatrucia tlenkiem węgla lub pożaru. Ponadto nigdy nie włączajmy silnika pojazdu w zamkniętym pomieszczeniu skąd spaliny nie mogą swobodnie wydostać się na zewnątrz i stwarzają w ten sposób śmiertelne zagrożenie.