Pieszy bez odblasków zginął na DK 61 - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieszy bez odblasków zginął na DK 61

Data publikacji 15.12.2014

Kierujący seatem 42-latek potrącił idącego po jezdni mężczyznę. Pieszy, w ciemnym ubraniu bez żadnych elementów odblaskowych, zginął. Policja ustala tożsamość potrąconego mężczyzny, a także okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży ustalają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło w ubiegły piątek w pobliżu miejscowości Zaruzie na drodze krajowej nr 61. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący seatem 42-latek jadąc od strony Ostrołęki potrącił mężczyznę, który prawdopodobnie szedł lewą stroną jezdni w przeciwnym kierunku. Zdarzenie miało miejsce poza obszarem zabudowanym na nieoświetlonej drodze, a pieszy, pomimo że zapadł już zmrok nie miał żadnych elementów odblaskowych na ciemnym ubraniu. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł. Policjanci ustalają tożsamość pieszego. Był to mężczyzna w wieku około 60-70 lat, sylwetka przysadzista, włosy ciemny blond, oczy niebieskie, zarost – broda (jedno-, dwudniowa). Mężczyzna posiadał przy sobie bilet autobusowy relacji Łomża – Zaruzie. Prosimy wszystkie osoby, które mogą udzielić informacji w tej sprawie o kontakt z Komendą Miejską Policji w Łomży pod nr telefonu /86/ 474-12-12 lub 997.


 

Jednocześnie przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza teraz, kiedy zmieniające się szybko warunki atmosferyczne i wcześnie zapadający zmrok powodują znaczne pogorszenie warunków drogowych. Przypominamy również o obowiązku noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie i zdrowie – bądź widoczny na drodze!